مراحل ساخت استراکچر سازه چوبی دلتا دوبلکس ۱۲۰ متری

این کلیپ ۶۰ ثانیه ای یک روز کاری را به تصویر کشیده است ولی برای همین یک روز بیش از ۳۰ روز کاری محاسبات دقیق ، برنامه ریزی فشرده و کار پیش نیاز انجام شده تا این یک روز بدون خطا طبق برنامه پیش رود.

نگاهی به ماشین آلات و تجهیزات به کار رفته

استفاده از ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته و به روز در افزایش دقت مراحل تولید و راندمان بالاتر در تولید و کاهش خطای اپراتور و به طبع آن افزایش کیفیت محصولات بسیار موثر است. مجموعه داربن با بکارگیری هر چه بیشتر امکانات و تجهیزات مناسب، سعی در تحقق این مهم دارد.

مراحل موناژ سوییت ۳۰ متری

یکی از مزایای ساخت سازه های پیش ساخته چوبی سرعت در اجرا میباشد. چالش سرعت بخشیدن در کار اجرایی دقت و ظرافت است. بهترین شیوه برای کنترل کیفیت در اجرای سریع تعیین برنامه ریزی دقیق و فراهم ساختن محیط حرفه ای با امکانات مناسب و بکارگیری تکنسین های آموزش دیده میباشد.

سازه های سازگار با طبیعت

خانه های چوبی ساخته شده از درختان تجدید پذیر، پایدار و دوستدار محیط زیست هستند. سازه های چوبی کربن دی اکسید اتمسفری را جذب می‌کنند و در خود نگه می‌دارند و حتی اگر آلودگی ناشی از حمل و نقل انتقال درختان را هم در نظر بگیریم از نوع «کربن خنثی« محسوب می‌شود (نه کربن به اتمسفر انتشار می‌دهد و نه باعث جذب کربن از اتمسفر می‌شود). در حقیقت، چوب تنها مصالح ساختمانی کربن خنثی هست.
به ازای هر یک متر مکعب چوب مصرفی در سازه، از ۸/۰ تن رهایش کربن کاسته می‌شود، بنابراین، اگر خانه‌ای از ۲۰ متر مکعب چوب استفاده کند، این باعث جلوگیری از ۱۶ تن رهایش کربن می‌شود. در متون علمی، ۱۶ تن کربن معادل است با کربن تولیدی ناشی از ۹۰۰۰۰ کیلومتر رانندگی با خودرو. استفاده از چوب در سازه، واقعاً تأثیر مثبتی در تغییرات آب و هوایی دارد.

قابلیت جا به جایی سازه های داربن


استراکچر ( اسکلت ) یکپارچه چوبی همراه با اتصالات استاندارد امکان جابجایی سازه های چوبی را فراهم میسازد. این امکان یکی از مزایای اولیه محصولات داربن میباشد.

مقاومت در برابر آتش

‌‌این ساختمان، از چوب و‌ فرآورده‌های چوبی تشکیل شده است و از آنجایی که چوب در برابر آتش آسیب پذیر است، تمامی سازه چوبی با مصالح نسوز پوشانده می‌شود. در اکثر موارد، تخته‌های گچی به عنوان لایه محافظ در برابر آتش مورد استفاده قرار می‌گیرند بگونه ای که در اکثر ساختمان‌های چوبی تمامی سطح داخلی دیوارها و سقف‌ها با تخته‌های گچی پوشیده می‌شوند. گچ به واسطه آب تبلور (۲۱ درصد) پایداری زیادی در برابر آتش دارد و به گونه‌ای گسترده به عنوان یک ماده عایق حرارت جهت حفاظت ستونها و اجزای ساختمانی فلزی و چوبی در هنگام آتش سوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.چوب قابل اشتعال است ولی ذغال ایجاد شده در سطح چوب به واسطه خاصیت عایقکاری حرارتی خود از سرعت نفوذ آتش به درون چوب می‌کاهد و باعث پایداری بیشتر آن می‌گردد. بواسطه همین پدیده تیرهای چوبی قطور در آتش سوزیها مقاومت به مراتب بیشتری از خود نسبت به فولاد نشان داده‌اند. از چوب فرآورده‌های فراوانی با خواص متنوع تهیه می‌شود که کاربرد بسیاری در صنایع گوناگون دارند. کار با چوب بسیار راحت است و به سادگی قابل استفاده در ساختمان میباشد. یکی از مهمترین خواص چوب در صنعت ساختمان قابلیت انطباق و شکل ‌پذیری آن است.

تست زلزله

در استانداردهاي خانه هاي پیش ساخته چوبی يك ساختمان مستحكم به خانـه اي گفتـه مـي شـود كـه پس از وقوع زلزله، مطمئن و سالم بماند و قابل بهره برداري و زنـدگي باشـد. در صـورتي كـه در خانـه هاي فولادي و بتني منظور از خانه هاي مستحكم خانه اي است كه در هنگام وقوع زلزله صدمات جاني آن به حداقل برسد ولي صدمات مالي و بهره برداري آن در الویت های بعدی قرار دارند ، مگـر آنكه ساختمان مطابق ضوابط خاصي طراحی شده باشد.
در جهت رسيدن به يك خانه ايده آل كه پس از تكان هاي شديد زلزله سالم باقي بمانـد و بتـوان از آن بهره برداري نمود ، خانه هاي پیش ساخته چوبی به پيشرفت بالايي رسيده و به جرأت مي توان گفت يكي از بهترين سيستم هاي مقاوم سازی در برابر زلزله می باشد.

تست مقاومت در مقابل حریق چند نوع عایق حرارتی-صوتی

این ویدئو تست مقاومت در مقابل حریق چند نوع عایق حرارتی صوتی را نشان می دهد و در انتها سکه فلزی میزان حرارت وارده در تست را مشخص می نماید.

مزیت های عایق بکار رفته در بین دیواره های سازه های چوبی داربن:

 • برترین مزیت آن مقاومت بالا در برابر آتش و ضد حریق بودن این عایق است - عایق حرارتی و عایق صوتی بودن همزمان
 • دمای کارکرد بالا
 • ضریب انتقال حرارت پایین
 •  هدایت الکتریکی عایق صفر است و کاملا نارسانا می باشد
 •  امکان تولید این عایق صوتی حرارتی در ابعاد و چگالی های مختلف وجود دارد
 • به دلیل سبک بودن بار اضافی به سطوح عایق کاری شده وارد نمی کند
 • طول عمر بالا و پایداری خوبی با گذشت زمان دارد و بوسیله مواد شیمیایی تجزیه نمی شود که این مزیت باعث ثابت بودن خواص آن در تمام مدت کارکرد آن می شود
 • این عایق حرارتی صوتی کاملا طبیعی است و در تولید آن از مواد شیمیایی استفاده نشده و به راحتی قابل بازیافت می باشد
 • فاقد آزبست و مواد سمی خطرناک دیگر می باشد
 • محیط مناسبی برای رشد قارچ ها، باکتری ها و حشرات مودی نیست
 • بر خلاف بعضی از عایق های دیگر به پوست آسیب نمی رساند.

پوشش به کار رفته برای چوب ها در داربن

نور خورشید ( UV ) باعث پوسته شدن یا ورقه شدن لایه های رنگی می شود. پودرهای مخصوص نانو استفاده شده در رنگ نمای چوبی، آن را در برابر این تابش محافظت می کند.
همچنین معمولا به دلیل استفاده از سیلر و کیلر در پوشش های چوب به اصطلاح چشمه های چوب را کور می کنند که این امر باعث می شود رطوبت داخل چوب نتواند به خارج راه پیدا کند. در نتیجه به دلیل فشار بخار آب؛ پدیده ی ترک خوردن یا موج برداشتن در چوب اتفاق می افتد. رنگ چوب ضدآب علاوه براین که چوب را ضد آب و ضد رطوبت می کند؛ این توانایی را نیز ایجاد می کند که بخار آب داخل چوب بتواند به راحتی از داخل چوب به بیرون حرکت کند که به آن خاصیت تنفس پذیری چوب گویند.
بیشتر محصولات مورد استفاده در صنعت چوب دو جزئی و سه جزئی می باشند و در صورت ترکیب محدودیت زمانی در استفاده دارند. اما محصولات رنگ چوب ضدآب استفاده شده در داربن که بر پایه نانو ذرات ترکیب شده است تک جزئی می باشند و تا دوسال قابل نگهداری در انبار هستند.